Sudėtis:
- L-karnitinas
- Magnis
- Kalcis
- Kalis
- Glicinas
- N-acetil-L-tirozinas
- L-argininas
- L-fenilalaninas
- Taurinas
Taurinas - žinomas kaip aminorūgštis, kuri yra randama natūraliame maiste, sintetinama organizme bei gaminama cheminės sintezės būdu. Taurinas turi didelį poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai, stiprina raumenų funkcijas bei reguliuoja ir stabilizuoja kofeino poveikį. Padeda šalinti iš organizmo toksinus, turi antioksidacinių savybių, reguliuoja gliukozės lygį kraujyje ir dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose.
Glicinas - gaminamas kepenyse iš serino ir treonino amino rūgščių. Pagrindiniai šaltiniai iš kurių gaunamas glicinas yra: mėsa, žuvis, pieno produktai, ankštiniai augalai, kopūstai, bananai, kiviai. Glicinas gerina raumenų funkciją, pagerina miegą, ramina bei palaiko smegenų veiklą, nes leidžia kovoti su centrinės nervų sistemos patologijomis, atkuria nervų sistemos veiklą, mažina psichinį stresą, taip palaikant smegenų veiklą.
L-argininas - būtinas azoto oksido, signalinės molekulės, reikalingos įvairiems organizmo procesams ir funkcijoms, įskaitant kraujotakos reguliavimą, mitochondrijų funkciją ir ląstelių ryšį, gamyba. Be to, jis veikia kaip kitų aminorūgščių, įskaitant glutamatą, proliną ir kreatiną, pirmtakas ir yra būtinas imuninės sistemos sveikatai ir veiklai palaikyti. Argininas yra būtinas T-ląstelių, kurios yra baltieji kraujo kūneliai, vaidinantys pagrindinį vaidmenį imuniniame atsake, vystymuisi. Šios aminorūgšties trūkumas gali sutrikdyti ląstelių ir organų funkcijas ir sukelti rimtų neigiamų padarinių sveikatai.
L-karnitinas - sumažina nuovargį, kūno masę ir padidina raumeninę masę. L-karnitinas stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje ir mažina angliavandenių poreikį, padeda mobilizuoti riebalų atsargas (ypač antsvorio turintiems žmonėms). Ši medžiaga gali padidinti energijos gamybą, tokiu būdu pagerindama fizinio krūvio efektyvumą bei pagreitindama metabolizmą. Būtent dėl šios priežasties jis įvairių treniruočių pagalba padeda sudeginti didesnį riebalų kiekį.
L-fenilalaninas - viena iš dvidešimties dažniausių aminorūgščių baltymuose. Fenilalaninas yra nepakeičiama aminorūgštis kurią žmogus turi gauti su maistu. Jei visiškai negaunama tirozino, žmogui per dieną reikia apie 42 mg fenilalanino, kiekvienam kūno kilogramui. Tačiau vartojant pakankamai tirozino, jis gali pakeisti iki 78 % gaunamo fenilalanino. Daug fenilalanino yra įvairiame baltymingame maiste: piene, kiaušiniuose, mėsoje.
N-acetil-L-tirozinas - amino rūgštis, kuri reguliuoja hormonų veiklą. Svarbi normaliai antiksčių, skydliaukės hipofizės veiklai. Vartojama nuo nerimo, nuovargio, žemo kraujospūdžio, galvos skausmo.
Prieš intraveninę vitaminų terapiją būtina gydytojo konsultacija bei rekomenduojama atlikti būtiniausius kraujo tyrimus (BKT, CRB, ALT, AST, kreatininas, lipidograma).
Patarimai kaip pasiruošti:
- Papusryčiaukite ar papietaukite. Prieš infuzijas nebūtina būti tuščiu skrandžiu.
- Dėvėkite patogius, laisvus drabužius.
- IV kabinete suteiksime jums vandens, kai tik norėsite daugiau - paprašykite asistuojančio personalo.