Dėmesio! Informuojame, kad šiuo metu neaptarnaujame klientų, kuponus įsigijusių iš UAB ,,Beta Media", nes neturime galimybės patikrinti kuponų validumo. Kuponų turėtojus visais klausimais raginame kreiptis į pardavėją UAB „Beta media“ adresu info@betamedia.lt .

Prie komandos Vilniuje prisijungė šie specialistai: gydytojai ginekologai - akušeriai, gydytoja neurologė, psichiatrai - pscihoterapeutai bei pscihologai!

I – V 07:00-21:00

VI – VII 09:00-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

PERDEGIMAS: ką pataria specialistai?

Nors vasara asocijuojasi su poilsiu ir atostogomis, daugelis žmonių jaučia nuolatinį nuovargį, motyvacijos trūkumą bei emocinį išsekimą. Nors daugelis mano, kad geriau pasijusti padės kelios laisvos dienos – neretai po jų grįžta dar labiau pavargę. Tai gali būti perdegimo požymiai. Perdegimas – tai emocinis, fizinis ir protinis išsekimas, kuris atsiranda dėl ilgalaikio streso darbe arba asmeniniame gyvenime.

Pagrindiniai perdegimo požymiai:

  • Lėtinis nuovargis ir energijos trūkumas
  • Sumažėjęs darbingumo ir produktyvumo lygis
  • Sumažėjusi motyvacija ir entuziazmas
  • Emocinis išsekimas, dirglumas ar nusivylimas
  • Fiziniai simptomai, tokie kaip galvos skausmai ar miego sutrikimai

Kaip kovoti su perdegimu?

Neretai žmonės su juo susiduria net poilsiaudami, todėl, siekdami padėti kiekvienam savo pacientui pakalbinome klinikos specialistus ir paprašėme pasidalinti mintimis apie perdegimą bei kaip su juo susitvarkyti.

Gydytojas psichiatras-psichoterapeutas Viktoras Kirila:

„Su perdegimu kovoti nereikėtų. Reikėtų įsivardinti, kad degame, esame pavargę ir mums reikia poilsio. Perdegimą man padeda paaiškinti ši metafora: „Mūsų laikas kaip vanduo esantis stiklinėje. Perdegimo metu vanduo stiklinėje teka per kraštus - laiką paroje esame neteisingai paskirstę” Be darbo būtinai turime atrasti pakankamai laiko kitoms veikloms, kurių metu atsijungiame nuo darbo, pareigų ir pailsime. Būtų puiku, jei viena iš tų veiklų būtų jums patinkantis sportinis aktyvumas. Kitas veiklas reikėtų atrasti pačiam ar pačiai. Vieniems tai gali būti žvejyba, kitoms mezgimas. Neretai pastebiu, kad perdegimą patiriantys žmonės ir laisvalaikį būna griežtai susiplanavę ir peikia save, jei nepavyksta ko nors spėti. Labai svarbu atsiminti, kad laisvalaikis neturėtų virsti griežta rutina ir turėtų mus džiuginti, atpalaiduoti. Dar vienas aktualus faktorius yra pakankamas ir kokybiškas miegas. Norėčiau dar pridurti, kad pagalbu būtų bent kelis kartus per savaitę sustoti ir be pašalinių trikdžių pabūti su savimi. Pvz., pagalvoti ar mano gyvenimas džiugina mane, jei ne - ką galėčiau keisti”

Medicinos psichologas Mantas Patašius:

„Lėtinis stresas darbe, su kuriuo susidoroti sėkmingai nepavyksta, gali sukelti perdegimo sindromą. Perdegimą darbe gali išduoti keletas požymių: išsekimas ir energijos trūkumas, atsiribojimas nuo savo darbo ir atsiradęs neigiamas požiūris į jį, sumažėjusių profesinių pasiekimų ir darbo efektyvumo jausmas. Kylantys įvairūs psichologiniai sunkumai reikšmingai paveikia ne tik darbo sritį, bet ir asmeninį namų gyvenimą, santykius. Norint sau padėti, susidūrus su perdegimo sindromu, svarbu sumažinti (sureguliuoti) darbo krūvį ar pasiimti atostogų, didelį dėmesį skirti ne tik miegui ir poilsiui, bet ir kitoms veikloms, kurios padės pasijausti geriau - fiziniam aktyvumui, produktyviam laisvalaikiui, mėgstamoms veikloms, bendravimui su artimaisiais, santykių puoselėjimui. Streso valdymui padėti gali įvairios relaksacijos, pavyzdžiui, paremtos vizualizacijomis ar progresuojanti raumenų relaksacija, taip pat, meditacijos, joga. Pastebėjus perdegimo sindromo požymius, rekomenduotina kreiptis pas psichikos sveikatos specialistus, kurie padės įveikti kilusius iššūkius, sumažinti nepageidaujamus perdegimo simptomus ir atstatyti sveiką santykį su savo darbu.”


Jūsų sveikata yra svarbiausia! Nepamirškite pasirūpinti savimi. Jei jaučiate perdegimo požymius, rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistu.