Informuojame, kad nuo 2025 sausio mėn. mamogramos atliekamos ir šeštadieniais, adresu Gumbinės 33C, Šiauliai.

I – V 07:00-21:00

VI – VII 08:30-20:00

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Šeimos verslo įkūrėja: geri darbai teikia pilnatvę

Prieš 15 metų Šiauliuose atsidariusi nedidelė privati tyrimų laboratorija „Rezus.lt“ šiandien išaugo į žinomą įmonę su filialais kituose miestuose, o prieš kelerius metus įžengė ir į sostinę. Įmonės įkūrėja ir vadovė Daiva Kazlauskienė nėra medikė, tačiau medicininiais terminais operuoja ne blogiau už gydytojus. Ilgametė patirtis sveikatos paslaugų versle moteriai ne tik leido realizuoti save, bet ir suburti šeimą bendram tikslui – šeimos verslui.

Reikėjo rinktis: medicina arba prekyba

Pasakodama apie tuos metus, kai dar mokėsi J. Janonio vidurinėje mokykloje, Daiva sako, jog buvo moksliukė. Tarp penketų mokyklos baigimo atestate rikiavosi tik vienas ketvertukas. Baigusi mokyklą įstojo į Vilniaus universiteto Prekybos ir ekonomikos fakultetą studijuoti materialinį techninį aprūpinimą, organizavimą ir ekonomiką.

„Visuomet rūpinuosi ir organizuoju, tai atitinka mano profesiją“, – juokiasi verslininkė.

Po studijų dirbo prekyboje, Savivaldybėje, kol atėjo metas, kai ėmė kurtis verslai. Kaip pasuko į sveikatos paslaugų verslą?

„Turiu 10 metų vyresnį brolį. Jis ir jo žmona yra gydytojai. Aš jiems visą laiką pavydėjau, irgi norėjau būti gydytoja. Brolis sakydavo: „Kokia iš tavęs gydytoja, kad tu kraujo bijai. Įsipjauni į pirštą ir alpėji.“ Tuo metu visi gerai besimokantys abiturientai rinkosi mediciną arba prekybą. Pasirinkau prekybą. Tačiau visuomet jaučiau atjautą, meilę kitiems, namuose visuomet girdėdavau kalbas apie mediciną, brolio draugų rate buvo daug medikų ir man teko augti tame rate“, – Daiva paaiškino, kodėl netapo medike.

Kelias į sveikatos verslus

Prieš 26 metus prasidėjus sveikatos verslams jai kilo mintis įkurti vaistinę – taip tuomet atsirado Gegužių vaistinė.

„Charakteris mano toks – labai noriu realizuoti save, o būnant samdomu darbuotoju tai nelabai pavyksta, esi priklausomas nuo vadovų. Mano ambicija buvo įkurti tokią vaistinę, kokios aš noriu, kokią aš ją matau. Buvome užaugę iki 7 vaistinių tinklo, nes kitaip negalėjai pasiūlyti gerų kainų. Veikėme, kol Lietuvoje pasikeitė situacija, didieji farmaciniai tinklai užėmė rinką, reikėjo kitų sprendimų. Šiandien nebeturime nė vienos vaistinės“, – apie verslo pradžią pasakoja D. Kazlauskienė.

Uždarius vaistines, savaitgaliais pas juos atvažiuodavo pacientų konsultuoti gydytojai iš Kauno universitetinių klinikų, nes tokių paslaugų žmonėms labai trūko.

Vėliau ėmė steigtis šeimos klinikos, kurioms reikėjo užtikrinti savalaikį ir kokybišką laboratorinių tyrimų atlikimą, todėl reikėjo ir laboratorijų, kuriose tyrimus būtų galima atlikti greitai. Tokių paslaugų rinkoje buvo mažai. Gydymo įstaigos pačios vežiodavo tyrimus į laboratorijas ligoninėse. Tai paskatino Šiauliuose įkurti privačią medicininių tyrimų laboratoriją, galinčią konkuruoti su valstybine įstaiga, ir pasiūliusią patrauklesnes bendradarbiavimo sąlygas šeimos klinikoms. Tai buvo pirmoji tokios veiklos pamoka.

Kitas žingsnis – prieš 15 metų Daivos Kazlauskienės įkurta įmonė „Rezus.lt“. Medicininių tyrimų laboratorija atsidarė Tilžės gatvėje, šalia Tilžės šeimos gydytojų centro. Tyrimų spektras buvo visas šeimos gydytojo tyrimų krepšelis. Gydytojai tuo metu tyrimų skirdavo mažiau, nes tik tiek apėmė šeimos gydytojo norma. Laikui bėgant ministerija patikėjo šeimos gydytojais ir įgalino juos skirti vis daugiau tyrimų. Daiva vertina, kad visuomenė tapo smalsi, atsirado poreikis platesniam tyrimų spektrui. Plečiantis tyrimų spektrui, laboratorijoje pradėjo atlikinėti ir molekulinius, mikrobiologinius ir histologijos tyrimus, todėl reikėjo vis daugiau darbuotojų. Pradžioje įmonėje dirbo 15–20 žmonių, šiandien čia dirba jau dešimt kartų daugiau darbuotojų.

„Rezus“ veikla neapsiribojo tik Šiaulių mieste, paslaugos plėtėsi ir į Mažeikius, Panevėžį, ten buvo atidaryti įmonės filialai.

Šiauliuose gimęs verslas įžengė į sostinę

Į Vilnių „Rezus“ įžengė prieš 8 metus. Daiva sako, kad Vilniuje jos verslas atsirado natūraliai. Konkurencija turi ateiti iš didmiesčio, ten tu gauni daugiau informacijos, plačiau ir daugiau matai. Į sostinę verslininkę atvedė jos visuomeninės veiklos. Ji įsteigė ir jau daug metų vadovauja Diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacijai, taip pat yra Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos valdybos narė.

„Nesunku Vilniuje. Vilniečiai galvoja, kad aš vilnietė, šiauliečiai – kad šiaulietė, o aš gyvenu abiejuose šiuose miestuose“, – juokiasi Daiva.

Ji sako, kad į savo pacientus sostinėje žiūri jautriai, nes yra iš provincijos.

„Nesame globali įmonė su užsienio kapitalu. Mūsų verslas yra šeimos verslas. Mūsų santykis – žmogiškas ir atviras. Atėjęs į didelį miestą matai, kad ten lygiai tokie pat žmonės, kurie nori turėti atgalinį ryšį, operatyvų atsakymą. Tie patys kriterijai dirbant bet kur. Turint aiškias vertybes bet kuris verslas bus sėkmingas“, – apie patirtis Vilniuje sako verslininkė.

Ji sutinka, kad konkurencija Vilniuje yra didesnė, bet svarbiausia – tyrimų atsakymų patikimumas, komanda. Savo įmonės komandą Daiva laiko patikima, nes ji yra pastovi, darbuotojų kaita minimali. Daivai rūpi jos darbuotojai, todėl stengiasi sudaryti jiems geras darbo sąlygas. „Rezus“ laboratorijos patikimumą rodo tai, kad daug pacientų, gydytojų, su kuriais bendradarbiauja, yra jų nuolatiniai klientai jau daug metų.

Šiauliuose, Gumbinės gatvėje, veikianti klinika yra vienintelė, kuri turi su Valstybine ligonių kasa sudarytą sutartį. Vilniuje teikiamos tik mokamos gydytojų konsultacijos.

Šiandien „Rezus“ turi filialus Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Mažeikiuose. Plėstis į kitus miestus neplanuoja, sieks sustiprinti jau turimas paslaugas.

„Lietuva tokia nedidelė, kad nuvažiuoti iš Šiaulių į Vilnių užima tik kelias valandas. Po Vilnių prasisukinėti ir susirinkti tyrimus – tos pačios kelios valandos. Mes turime dovaną – gyvename tokiais mažais atstumais. Daug šiauliečių turi verslus Vilniuje. Šiauliai – unikalus miestas, užauginęs daug protingų žmonių, mokyklos gerai paruošia daug gabių jaunų žmonių, todėl esame pasitikintys ir nebijantys iššūkių“, – ryžtingai sako Daiva.

Kovidas ne tik išgąsdino, bet ir užgrūdino

Kovidas išgąsdino, bet maža įmonė turėjo privalumą, kad nebuvo didelė valstybinė organizacija, kurioje reikia daryti daug sprendimų, o jų įgyvendinimas truktų ilgai.

„Mūsų pagrindinis tikslas buvo padėti žmonėms kuo greičiau gauti tyrimų atsakymus ir pasirūpinti savo sveikata. Su šita mintimi apsirengėme skafandrus, užsidėjome kitas apsaugos priemones. Mergaitės drąsino viena kitą, atidarėme duris ir pradėjome dirbti. Ėjo karščiuojantys žmonės. Nors valstybė nežinojo, kaip elgtis, leisti į vidų ar ne, bet verkiančios mamos su vaikais mums buvo prioritetas. Darydavome atskirus srautus, kad darbuotojai nesusitiktų, bet tas kelias kritines savaites vykdėme veiklą. Mes pasiruošėme ir, kai atsirado daugiau aiškumo, viskas greitai užsivedė.

Iš pradžių klinikos visai neėmė tyrimų, pacientai ateidavo pas mus. Natūraliai kilo mintis, kaip padėti valstybei tuose punktuose, siuntėme į juos savo žmones. Laimėjome konkursą oro uostuose atlikti kovido patikras, atidarėme mobilius punktus. Dirbome paromis, laboratorija dirbo labai ilgas valandas“, – apie įveiktus išbandymus kalba verslininkė.

Ji tvirtina, kad kovidas komandą sustiprino, užgrūdino. Pasidarė vieningesni, tarp darbuotojų atsirado bendrystės jausmas. Įmonė visiems darbuotojams išmokėjo jiems priklausančius pinigus – ir už viršvalandžius, ir už ilgas darbo valandas, taip sustiprėjo jų pasitikėjimas darbdaviu.

Daugiau skaitykite žinių portale Skrastas.lt.