Informuojame, kad nuo 2025 sausio mėn. mamogramos atliekamos ir šeštadieniais, adresu Gumbinės 33C, Šiauliai.

I – V 07:00-21:00

VI – VII 08:30-20:00

lt en

Jūsų krepšelis yra tuščias

Išsirinkę tyrimus spauskite mygtuką "Į krepšelį"

Registracija internetu

Laboratoriniai tyrimai

VISI TYRIMAI

Kraujo tyrimai

Bendrasis kraujo tyrimas

Mikroelementų ir vitaminų tyrimai

Vėžio žymenų tyrimai

Virusinių ir užkrečiamųjų ligų tyrimai

Šlapimo ir išmatų tyrimai

Lytiškai plintančių ligų tyrimai (LPL)

Alergijų ir maisto netoleravimo tyrimai

Kiti

Genetiniai tyrimai

Genetiniai tyrimai vaikams

Mikrobiotos tyrimai

NIPT – neinvaziniai prenataliniai tyrimai

Planuojantiems pastoti ir nėščiųjų sveikatos tyrimai

Visi genetiniai tyrimai

Tyrimų paketai

Dažniausiai užduodami klausimai
Visi DUK
Kodėl reikia darytis kraujo tyrimus?

Kraujo tyrimai yra svarbi diagnostikos priemonė, padedanti nustatyti bendrą sveikatos būklę ir aptikti įvairias ligas ankstyvosiose stadijose. Pateikiame keletą priežasčių, kodėl verta darytis kraujo tyrimus:

1. Reguliarūs kraujo tyrimai padeda sekti sveikatos būklę ir aptikti galimus sutrikimus ankstyvoje stadijoje. Tai leidžia laiku imtis reikiamų priemonių ir išvengti rimtesnių sveikatos problemų.

2. Kraujo tyrimai padeda diagnozuoti įvairias ligas, įskaitant infekcijas, anemiją, diabetą, širdies ligas ar kt. Ankstyvas ligos nustatymas gali reikšmingai pagerinti gydymo efektyvumą.

3. Jei jums jau yra paskirtas gydymas, kraujo tyrimai gali padėti stebėti, kaip organizmas reaguoja į gydymą ir ar reikia koreguoti vaistų dozes.

4. Kraujo tyrimai gali padėti nustatyti, ar organizme yra pakankamai svarbių maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminai, mineralai ir elektrolitai, ir ar nėra tam tikrų medžiagų pertekliaus.

5. Atliekant kraujo tyrimus, galima sužinoti apie bendrą sveikatos būklę, įskaitant kepenų, inkstų ir širdies veiklą bei imuninės sistemos būklę.

6. Kai kurie kraujo tyrimai gali padėti nustatyti genetines ligas ar polinkį tam tikroms sveikatos problemoms, leidžiant imtis prevencinių priemonių.

Reguliarūs kraujo tyrimai yra svarbi prevencinės sveikatos priežiūros dalis, todėl svarbu juos atlikti net ir tada, kai jaučiatės gerai. Tai gali padėti išlaikyti gerą sveikatą ir anksti pastebėti galimas problemas.

Kokia yra kraujo tyrimų kaina?

Mūsų siekis - suteikti aukščiausio lygio paslaugas už prieinamą kainą. Mūsų siūlomus kraujo tyrimus ir jų kainas galite peržiūrėti internetinėje svetainėje ar paskambinę bendruoju tel. nr. +37067620220.

 

Ką reikia žinoti prieš atliekant kraujo tyrimus? Kaip pasiruošti?

1. Prieš atliekant kraujo tyrimus 8-14 val. (priklausomai nuo atliekamų tyrimų rūšies) nevalgykite, negerkite sulčių, arbatos, kavos, ypač su cukrumi. Gerkite tik vandenį.

2. Likus 1-2 dienoms iki tyrimo, mažiau valgykite riebaus ir kepto maisto, nevartokite alkoholio. Jei laboratorinio tyrimo atlikimo išvakarėse numatoma šventė, geriau atidėkite tyrimą 1-2 dienoms.

3. Dvi, mažiausiai valandą, iki tyrimo nerūkykite.

4. Daugelio fermentų ir hormonų kiekis kraujyje įvairiu paros metu gali svyruoti, todėl šiuos tyrimus atlikite iki 10 val. ryto.

5. Prieš atliekant kraujo tyrimą venkite kaitinimosi saulėje, fizinio krūvio (nesportuokite) ir streso. Prieš tyrimą nusiraminkite ir pailsėkite 10-15 min.

6. Jeigu ruošiatės pradėti vartoti vaistus, tuomet tyrimus geriau atlikite prieš pradėdami juos vartoti arba praėjus 10-14 dienų po gydymosi vaistais. Gydymo efektyvumui nustatyti paprastai kraujas tiriamas praėjus 14-21 dienai po vaisto suvartojimo. Jei jūs vartojate vaistus, būtinai įspėkite apie tai savo gydytoją arba laboratorijos darbuotoją.

7. Nepatariama atlikti kraujo tyrimų po rentgenologinių ir ultragarsinių tyrimų, masažo, refleksoterapijos arba fizioterapijos procedure, o prieš imant kraują PSA ir LPSA tyrimui, negalima atlikti rektalinio, veloergometrinio tyrimų,biopsijos.

8. Moterų hormoninių tyrimų rezultatams įtakos turi fiziologiniai faktoriai, susiję su menstruaciniu ciklu. Todėl, ruošiantis lytinių hormonų tyrimui, reikia nurodyti ciklo fazę ir vadovautis savo gydytojo rekomendacijomis, kurią ciklo dieną reikia atlikti tyrimus.

9. Prieš atliekant streso hormonų tyrimą (AKTH, kortizolio, prolaktino ir kt.) būtina nusiraminti, procedūros metu nekreipti dėmesio į pašalinius veiksnius, atsipalaiduoti, nes stresas padidina šių hormonų kiekį kraujyje.

10. Tiriantis dėl infekcijų, reikia atsižvelgti į infekcijos raidos stadiją ir imuniteto būklę. Gavus neigiamą tyrimų rezultatą, dar negalima garantuoti, kad infekcijos nėra. Jeigu laboratorinių tyrimų rezultatai priverčia Jus abejoti, tikslinga po 3-5 dienų išsitirti pakartotinai. Geriausia tyrimus dėl infekcinių ligų atlikti praėjus 21 dienai po įtariamo užsikrėtimo, tuomet antikūnų gamyba būna aktyviausia.

Kaip užsiregistruoti kraujo tyrimams?

Užsiregistruoti kraujo tyrimams galima telefonu: +370 676 20220 arba internetu.

Atsakingas požiūris